Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ВІДКРИТИ ПУНКТ ПРОКАТУ КНИЖОК?

Останнім часом стали дуже популярні пункти прокату різноманітних речей. І це не лише автомобілі, велосипеди, сільськогосподарський інвентар або електроінструменти. Серед найпопулярніших видів прокатних пунктів можна виділити компанії, що пропонують прокат спортивного чи туристичного приладдя, весільних суконь, оргтехніки, комп’ютерів і мобільних телефонів. Сьогодні ми познайомимо вас з ще однією досить оригінальною ідеєю - прокатом книг.

Всупереч тому, що сьогодні з’явилося неймовірна кількість книжкових магазинів, які пропонують широкий спектр різноманітної літератури, дуже багатьом людям книжки просто не до ступні через дуже високу вартість (щоб переконатися в цьому, за йдіть у будь-який книжковий магазин і переконайте ся, що більш-менш нормальна книга коштує від 50 гривнів і більше). Та й далеко не завжди вам необхідно купувати книгу. Досить часто потрібно всього один раз прочитати її, почерпнути потрібну інформацію й повернути назад. Погодьтеся, досить безглуздо витрачати такі гроші заради предмета, який буде ще багато років стояти у вас на книжковій полиці без діла.

Безумовно, книжковий магазин - це не єдиний постачальник різноманітної літератури. Багато людей звикли брати книги в своїх друзів або в місцевій бібліотеці. Проте, на те, що необхідна книга знайдеться у ваших знайомих, розраховувати особливо не варто, а бібліотечні фонди сучасною літературою практично не поповнюються. Дещо краща ситуація в книжкових інтернет-магазинах, проте, люди ще не дуже активно звертаються до їх послуг. Та й запропоновані там книги перед покупкою неможливо переглянути чи погортати, а купувати “наосліп” ніхто не хоче. До того ж врахуйте, що при купівлі книги в інтернет-магазині доставка займе досить багато часу (від декількох днів до декількох тижнів). І, знову-таки: не всі книжки потрібно купувати. Наприклад, якщо студент пише дипломну роботу, то це зовсім не означає, що йому потрібно придбати всю потрібну для роботи літературу.

Вихід з цієї ситуації лежить на поверхні - його підказує давно працююча система відеопрокату (“оренда” відеокасет і дисків на певний час за деяку плату). То чому б не організувати схожу систему “книгопрокату”?

Зараз в більшості міст послуг подібного роду не існує. Клієнтами пункту прокату книг можуть бути не лише викладачі та студенти, але й усі економні люди, які дуже люблять читати.

Таким чином, можна створити свого роду бібліотеку на платній основі, базу якої складе сучасна популярна література, видана, припустимо, в період з 1998 року по поточний період. Обов’язково має бути в наявності спеціальна й учбова література, періодичні видання, популярні в аудиторії. І, безумовно, різноманітна художня література від популярних письменників. Схема видачі книг побудована за прикладом відеопрокату: внесення застави, щодобова плата за читання, штрафи за псування.

Об’єм інвестицій необхідний для організації пункту книгопрокату складає незначну суму: витрати на оренду приміщення та його ремонт, а також на придбання початкової бази книг. Термін окупності проекту складає не більше 6-7 місяців. Погодьтеся, дуже оптимістичні результати. Але є умова - ви повинні жити в місті, де читання користується популярністю. Отже, поспішаєте зайняти вільну нішу на ринку. Бажаємо успіхів!

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо