Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ВЛАШТУВАТИСЯ АНІМАТОРОМ НА ХОРОШОМУ КУРОРТІ

Декілька місяців безкоштовно провести на хорошому курорті в дорогому готелі біля моря, вивчити мову, познайомитися з багатьма цікавими людьми, та ще і отримати за це гроші - реально! Для цього вам треба влаштуватися працювати аніматором в якому-небудь з численних південних готелів!

Аніматори - це масовики-витівники, яких запрошують для того, щоб ніхто з гостей не нудьгував, а враження від курорту було чудовим. Про себе аніматори говорять, що вони “продають настрій”.

Претендент на посаду аніматора повинен мати необхідні навички і відповідати певним умовам:
• вік від 18 до 30 років. Звичайно, є аніматори й старші 30 років, але, як правило, це вже досвідчені працівники, які є керівниками команди аніматорів;
• хороша фізична форма;
• знання мов. В першу чергу англійської, а також вам може знадобитися знання німецької чи французької. У великих готелях з інтернаціональною публікою аніматори спілкуються з гостями мінімум 4-5 мовами. Звичайно, не треба знати їх досконало, для спілкування з гостями вистачить початкового рівня.
• танцювальні й спортивні навички. Вам доведеться проводити зарядку, аквааеробіку, курси танців, а також дитячі міні-дискотеки. Не переживайте, вам зовсім не потрібно бути професійним хореографом або інструктором. Як правило, це прості базові рухи, які легко розучувати людям без спеціальної підготовки;
• комунікабельність і організаційні навички. Вам доведеться проводити ігри та конкурси серед відпочиваючих, а також залучати для участі в них по можливості максимальну кількість народу. А значить, треба вміти зацікавити, умовити, але не бути настирним;
• гарний настрій. Аніматор зобов’язаний завжди та всім посміхатися! За недотримання цього правила можна навіть отримати грошовий штраф.

Незважаючи на уявну легкість, робота аніматора - це тяжка праця. Мінімальний термін роботи - 3 місяці. І люди, що розраховують на те, що за цей час встигнуть і грошей заробити, і світ подивитися, часто дуже розчаровуються. Робочий день аніматора - від 8 годин і більше. Вихідний - раз на тиждень, іноді навіть раз на 2 тижні.

Спочатку роботодавець взагалі не дозволяє залишати територію готелю навіть в законний вихідний. Особливо це стосується новеньких працівників. Кожний роботодавець може згадати декілька історій про те, як працівник заблукав в незнайомому місті або потрапив в серйозні неприємності. Також історія знає випадки, коли дівчата зав’язували любовні стосунки з представниками місцевого населення і просто кидали роботу.

Команда аніматорів складається в середньому з 3-5 чоловік. Кожен з них фахівець-універсал і при необхідності може підстрахувати чи замінити товариша.

Робочий день аніматора починається зазвичай о 9-10 годині ранку. Треба зібрати людей на зарядку чи аеробіку, провести її, потім курс танців, рухливі ігри чи конкурси. Потім підготовка вечірнього шоу, проведення самого шоу та дискотека. Впродовж дня аніматор знаходиться на пляжі або біля басейну: розважає туристів розмовами про погоду, грається з дітьми, а ввечері він повинен до певного часу (найчастіше до половини першої ночі) бути присутнім на дискотеці.

В аніматорів існує свій кодекс, і по жорсткості правил його можна прирівняти хіба що до армійського. Ось, наприклад, правила, яким вам доведеться неухильно слідувати. Список варіюється залежно від готелю. Наприклад:
• Потрібно завжди посміхатися!
• Забороняється розмовляти з гостями про релігію, політику, секс, особисті проблеми, свою зарплату чи умови роботи.
• Забороняється вживати спиртні напої, палити в присутності гостей.
• В деяких готелях аніматорам заборонено носити сонцезахисні окуляри.
• Забороняється купатися в морі в усі дні, окрім власного вихідного.
• Забороняється нецензурна лайка на будь-якій мові.
• Забороняється сперечатися з відпочиваючими, вони завжди праві.
• Аніматор зобов’язаний приділяти однакову кількість часу та уваги всім гостям.
• Забороняється використовувати під час роботи мобільний телефон.
• Забороняються інтимні стосунки з відпочиваючими.
• За невиконання правил можуть накласти штраф. Якщо ж порушення систематично повторюватимуться, контракт з таким працівником буде розірваний.

Незважаючи на такий спартанський режим, тисячі молодих людей, спробувавши себе в ролі аніматора, прагнуть повторити цей досвід. Переваги такої роботи очевидні: крім впевненої розмовної іноземної мови, ви отримуєте прекрасний досвід роботи у сфері готельного й туристичного бізнесу. Після закінчення роботи вам вручать іменний сертифікат, що надалі дозволить не лише самостійно (без агентства) влаштуватися у будь-який курортний готель, але й збільшить шанси знайти роботу в Європі.

Зарплата в аніматорів не дуже висока. Якщо ви новачок, ви отримаєте не більше 250 – 300 доларів. Досвідченіші аніматори можуть розраховувати на зарплату 400 – 600 доларів на місяць. Харчування (шведський стіл) і проживання (готель або будиночки для персоналу), медичне обслуговування безкоштовні, а також ви отримуєте значну знижку на всі товари в магазинах, розташованих на території готелю. Крім того, кожний аніматор може заробити пару сотень доларів, продаючи диски з “готельною музикою” або сувеніри.

В європейських готелях ставка на порядок вища, ніж, скажімо, в Туреччині чи Єгипті, але й потрапити туди набагато складніше.

На жаль, існує не так багато агентств, що займаються влаштуванням на роботу аніматорів. Будьте обережні з оголошеннями в Інтернеті, що пропонують роботу за кордоном. Спершу спробуйте розпитати своїх друзів та знайомих. Зробити це можна через соціальні мережі чи різні сайти та форуми. Напевно, у когось знайдуться знайомі, які працюють або працювали аніматорами. За їх рекомендаціями буде простіше влаштуватися.

Можна й безпосередньо самому пропонувати свої послуги готелям. Складіть грамотне резюме англійською мовою, прикладіть 2 фотографії (портрет і фото на повний ріст) і відправте на електронну пошту готелів, в яких ви бажали б працювати. В теплих країнах, наприклад в Єгипті, такі працівники потрібні протягом цілого року.

Можете звернутися у великі туристичні або рекрутингові агентства, які працюють за програмою “Робота і стажування за кордоном”. Там вам знайдуть хороше та безпечне місце роботи, а також допоможуть в оформленні робочої візи та підписанні контракту.

Якщо ви летите працювати на три місяці, то авіаквиток і візу ви оплачуєте самі. Якщо ж ви укладаєте контракт на рік, всі дорожні витрати бере на себе готель. Відчуваєте в собі потенціал? Тоді не відкладайте в довгий ящик, вам, напевно, сподобається ця непроста, але дуже цікава робота!

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо