Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ВИБРАТИ ОСВІТНЄ АГЕНТСТВО ДЛЯ НАВЧАННЯ ЗА КОРДОНОМ?

Всі, хто планує навчання за кордоном або поїздку на мовні курси, рано чи пізно задаються питанням - поступати самим або скористатися послугами одного з агентств, що пропонують свою допомогу в цих питаннях? Самостійно зібрати всі документи для отримання візи та вступу до європейського вузу, вирішити питання з житлом і страховкою, розібратися в особливостях вступу в конкретний учбовий заклад, вивчити мову та вирішити інші проблеми для того, щоб почати навчання за кордоном, може не кожен. Більшість же студентів і батьків користуються послугами освітніх агентств.

Отже, вам потрібне освітнє агентство. Як його вибрати? Чи всі агентства рівноцінні?

Повноцінні консультації

Солідне освітнє агентство відкрите для клієнтів і надає розгорнуту інформацію. Остерігайтеся фірм, в яких на початковому етапі надаються недостатні консультації з простих питань: як отримати візу, які вимоги ВНЗ, які особливості навчання та проживання в країні, яка процедура оформлення документів для вступу, скільки в середньому коштує проживання, чи існують можливості безкоштовного вступу і т. д. Як правило, такий підхід агентства означає, що воно або недостатньо компетентне в цих питаннях, або намагається приховати якісь негативні моменти від потенційних клієнтів.

Респектабельне, солідне освітнє агентство абсолютно відкрите. Ще до початку програми воно надає батькам і потенційним студентам максимум відомостей, оскільки його співробітники знають: чим більше інформації нададуть, тим обгрунтованішим буде вибір клієнта. А значить, він чітко уявлятиме собі майбутнє навчання в конкретному ВНЗ і буде задоволений результатом. Бажано також, щоб освітнє агентство чітко визначало тарифи на свої послуги. Якщо після підписання договору агентство починає вимагати різні доплати за якісь послуги, ви явно зробили не той вибір. Тому чітко з’ясуйте все, що стосується фінансових питань, до підписання документів. Хорошому агентству приховувати нічого.

Вибір ВНЗ і системи навчання

Якщо освітнє агентство підтримує контакти лише з одним ВНЗ і представляє його інтереси - навряд чи варто зв’язуватися з такою компанією (хіба що ви чітко маєте намір отримати освіту саме в цьому учбовому закладі). Краще вибирати агентство, яке надає великий вибір варіантів.

Є також компанії, які схиляють лише до платних варіантів навчання, наприклад пропонують вступ лише до приватних вузів і приховують можливості вступу на бюджетні відділення державних університетів. Серйозне освітнє агентство, навпаки, намагається запропонувати клієнтам вибір - і платні варіанти, і бюджетні. В ряду компаній існують спеціальні системи підготовки для вступу до державних вузів на безкоштовну форму навчання.

Допомога в оформленні візи

Для того, щоб жити та вчитися в чужій країні, необхідно спочатку вирішити візові питання. Якщо освітнє агентство усувається від цієї справи, перекладаючи всі візові турботи на самих клієнтів, виникає питання: за що ж тоді воно бере гроші?

Вибирайте агентство, яке допоможе вам підготувати весь пакет документів для отримання довгострокового виду на проживання в країні, де проходитиме навчання. Співробітники агентства повинні детально проконсультувати вас з усіх візових питань, включаючи підготовку до співбесіди в посольстві.

Бажано також, щоб агентство допомагало і надалі в продовженні учбової візи - адже у ВНЗ доведеться вчитися не один рік.

Оформлення документів для навчання у ВНЗ

Освітнє агентство повинне надати детальні консультації стосовно процедури вступу до ВНЗ, а також допомогти клієнтові зібрати повний комплект документів, перевірити правильність їх заповнення.

Житло

В обов’язки серйозного агентства входить допомога в пошуку житла для студента чи забезпечення його комфортабельним гуртожитком. Це природно, оскільки привезти учня в невідому країну без гарантії постійного житла - означає створити йому та його батькам великі проблеми. Адже в чужій країні легко зняти номер в готелі, але зовсім непросто підшукати постійне недороге житло.

Деякі агентства беруть оплату самостійно. Як правило, це значно завищує вартість житла, особливо студентського гуртожитку.

Природно, що оптимальним вибором стане освітнє агентство, яке резервує житло в країні навчання, але не бере за нього оплати, надаючи студентові можливість самостійно оплачувати гуртожиток.

Крім того, поцікавтеся, чи маєте ви можливість відмовитися від стандартної пропозиції житла, яке надає агентство. Як правило, компанії, які “накручують” вартість житла для студентів, такої можливості не дають. А в “прозорому” освітньому агентстві не будуть проти, якщо ви захочете вибрати інший варіант житла. Деякі компанії навіть можуть надати допомогу в підборі. У вас має бути вибір - жити в гуртожитку чи в квартирі, наданій освітнім агентством, або вибрати будь-яке інше житло за власним бажанням.

Зустріч і орієнтаційна програма

Обов’язково дізнайтеся в освітньому агентстві, чи передбачається зустріч в чужій країні та орієнтаційна програма. Вивчіть відгуки учнів: як їх зустріли, як розмістили, чи показали місто, чи дали контакти співробітників агентства в місті навчання і т. д. Важливо заздалегідь з’ясувати, наскільки реально звернутися до представників агентства у випадку виникнення несподіваних проблем. Як правило, серйозні агентства надають всебічну допомогу учням.

Загалом, є багато пунктів, які необхідно враховувати при виборі компанії, яка організовує для молодої людини навчання за кордоном. В ідеалі потрібно підібрати таке освітнє агентство, яке гарантує забезпечення європейської освіти, як кажуть, “під ключ”.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо