Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ВИБРАТИ ПЛАНШЕТ?

На відміну від смартфонів, ноутбуків, плеєрів та інших видів персональної електроніки, планшети є досить молодою категорією IT-продуктів. Активний розвиток цього сегменту почався лише п’ять років тому, коли навесні 2010 року Apple представила перший iPad на основі iOS, а восени його основний конкурент Samsung продемонстрував Galaxy Tab на базі Android.

Найважливішими характеристиками при виборі планшета є: операційна система, розмір екрану та апаратна платформа. Всі інші характеристики планшета менш важливі, проте це зовсім не означає, що на них не потрібно звертати увагу.

ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА

При всій своїй зовнішній схожості планшети на основі Android, iOS і Windows є абсолютно різними з точки зору зручності використання. Саме тому від вибору операційної системи планшета залежить дуже багато що.

Найбільш поширеними є Android-планшети. Їх розробкою займаються десятки компаній, включаючи Samsung, Lenovo, Asus, Acer, а також інші менш відомі виробники. Завдяки великій різноманітності можна без зусиль знайти And-roid-планшет практично будь-якого дизайну, розміру та вартості.

До основних переваг таких планшетів можна віднести простоту та зручність використання. Розібратися в інтерфейсі планшета на цій операційній системі буде нескладно. Практично будь-який контент, включаючи фільми, музику, фото чи книги можна завантажити в планшет, просто підключивши його до комп’ютера за допомогою стандартного роз’єму micro-USB або за допомогою спеціальних програм через Wi-Fi. Більшість моделей підтримують карти пам’яті. Кількість доступних безкоштовних програм та ігор, які можна самому встановити, дуже велика.

Якщо ви не плануєте витрачати на планшет значну суму, то вам варто вибрати планшет на основі Android OS.

iOS-планшети. На відміну від Andro-id-пристроїв, виробництвом яких займаються багато фірм, над створенням iOS-планшетів працює лише одна компанія - Apple. При цьому вона абсолютно не прагне до розширення модельного ряду і на даний момент випускає лише дві лінійки: 9,7-дюймовий iPad Air і 7,9-дюймовий iPad mini.

Ці моделі досить дорогі. Таким чином, планшети Apple iPad спочатку потрапляють в категорію іміджевих пристроїв преміум-класу, в яких в першу чергу доводиться платити за гучне ім’я та якісний металевий корпус. Але жодна з версій планшетів Apple не оснащується слотом для карт пам’яті.

Придбавши iPad, ви можете бути абсолютно впевнені, що регулярно отримуватимете оновлення програмного забезпечення на протязі як мінімум декількох років. Записати в пам’ять планшета Apple iPad музику чи фільми, просто підключивши його до комп’ютера, не вдасться - спочатку доведеться встановити фірмовий додаток iTunes і розібратися з процесом синхронізації. Тут можуть виникнути складнощі в користувачів-початківців.

Для того, щоб встановити якийсь додаток на iPad потрібний логін та пароль. Якщо ви їх забудете, то змінити логнін та пароль буде неможливо. Цим користуються деякі продавці планшетів. Вони пропонують за певну плату встановити необхідне програмне забезпечення. Але при встановленні програм, продавці встановлюють також свій логін та пароль. І коли ви захочете встановити на плашент якусь програму, то, не знаючи логіна та пароля, самі зробити цього не зможете. І вам доведеться знову й знову звертатися до продавців за допомогою. За певну плату, зрозуміло.

Таким чином, купувати Apple iPad варто лише в тому випадку, якщо ви точно знаєте, чого хочете. В якості головної причини для купівлі можна назвати бажання отримати стильний і якісний планшет преміум-класу, який виконуватиме іміджеву роль.

Windows-планшети помітно відрізняються від Android та iOS-моделей використанням повноцінної, а не мобільної операційної системи. Зазвичай це Windows 8. До переваг Windows 8 можна віднести добре знайомий інтерфейс і набір програм.

Часто Windows-планшети комплектуються спеціальною клавіатурою і тачпадом (мишкою), які перетворюють пристрій на повноцінний ноутбук. До речі, Windows-планшети можуть бути обладнані жорстким диском, та мати різноманітні роз’єми, наприклад, повнорозмірний USB-порт, видевихід, а також кардрідер для читання карт пам’яті.

Проте, Windows-планшети відрізняються значно меншим часом автономної роботи. Windows-планшети можна порекомендувати в першу чергу тим, хто шукає компактний мобільний пристрій з сенсорним екраном на добре знайомій повноцінній ОС.

РОЗМІР ЕКРАНУ

Вибравши відповідну операційну систему, необхідно визначитися з діагоналлю екрану планшета. Можна вважати, що у планшетів існують два базові розміри - компактний 7-дюймовий і великоформатний 10-дюймовий. Всі інші варіанти можна вважати проміжними.

Отже, 7-дюймовий планшет важить близько 300-400 грам і без зусиль поміщається в будь-яку сумку чи портфель. Середньостатистичний користувач може легко утримувати його однією рукою, що напевно згодиться любителям почитати чи подивитися фільм в переповненому громадському транспорті. Таким чином, 7-дюймовий планшет - це ідеальний мобільний компаньйон, який підійде всім, хто хоче постійно мати під рукою порівняно компактний пристрій з досить великим екраном.

Великий 10-дюймовий планшет важить приблизно в два рази більше, а його габарити приблизно, як аркуш офісного паперу. Для транспортування такого пристрою підійде далеко не кожна жіноча сумочка, а тримати його однією рукою взагалі неможливо. Саме тому найзручніше користуватися 10-дюймовим планшетом сидячи в зручному домашньому кріслі чи за столиком в кафе - загалом, у будь-якому місці, де його можна зафіксувати і не тримати в руках. Найголовнішою перевагою таких планшетів є великий екран, який дозволяє комфортно переглядати будь-яку інформацію.

АПАРАТНА ПЛАТФОРМА

До вибору оптимальної апаратної платформи планшета можна підходити двома шляхами: витратити силу-силенну часу та досконально розібратися в усіх особливостях мобільних чіпсетів, матриць і технологій, щоб зробити вибір або ж діяти за принципом “чим більше, тим краще”. Ми пропонуємо вам піти другим шляхом.

Бажано вибирати процесор з більшою кількістю ядер і вищою робочою частотою. Чотирьох- чи восьмиядерний процесор без проблем і пригальмовувань впорається зі складними іграми, фільмами високої якості, тоді як недорогої одно- чи двоядерної платформи вистачить лише для простих завдань. Сучасніший процесор буде не просто швидший, він допоможе планшету довше працювати від одного заряду акумулятора. При виборі акумулятора врахуйте, що потужна батарея може зробити важчим пристрій і підвищити його вартість.

Однозначно не варто економити на об’ємі оперативної пам’яті. Не розглядайте конфігурації з ОЗУ менше 1 ГБ, оскільки такі моделі працюють повільно. А ось у випадку з зберіганням даних цілком можна заощадити, вибравши модель з мінімальним об’ємом слотом для карт пам’яті. Вважається, що 16 ГБ цілком достатньо для середньостатистичного користувача.

Якість і роздільна здатність дисплея визначається в основному класом пристрою - бюджетні моделі показують зображення помітно гірше. Орієнтуйтеся на 1280х800 точок для 7-дюймових і 1920х1080 для 10-дюймових і більших моделей. Ну, а якщо хочете спостерігати дійсно якісну картинку під будь-яким кутом зору, то вибирайте IPS, PLS, PVA/ MVA і AMOLED матриці, а не найдешевший TN-варіант. Якщо ви збираєтеся фотографувати за допомогою планшета, то зверніть увагу на характеристики його основної та фронтальної камер. Втім, планшетів з якісними фотомодулями дуже мало.

ДОДАТКОВІ ПАРАМЕТРИ

Вивчаючи характеристики планшетів, ви напевно натрапляли на такі характеристики, як Wi-Fi, Bluetooth, 3G/4G, GPS, NFC, OGT та інші. Давайте коротко розберемо, на які з них варто звернути увагу під час вибору.

Майже всі планшети обладнані модулем Wi-Fi, який дозволяє користувачеві отримати безпровідний доступ до Інтернету. А ось на Bluetooth-модулі виробники деяких бюджетних моделей можуть заощадити. Обов’язково переконайтеся в його наявності, якщо плануєте користуватися безпровідними аксесуарами цього типу. GPS-модуль дозволить перетворити планшет на автомобільний навігатор, а за допомогою технології OGT до планшета можна підключти звичайну флешку.

Тепер декілька слів про моделі з 3G-модулем. Якщо у випадку із смартфонами все досить просто, оскільки там це основний комунікаційний модуль, який відповідає і за голосовий зв’язок, і за передачу даних, то для планшета це необов’язкова функція. Якщо ви плануєте використовувати планшет виключно вдома чи в офісі, де є постійний доступ до Wi-Fi мережі, то 3G-модуль вам не потрібний. Більше того, такі планшети дорожчі за своїх побратимів і мають помітно менший час автономної роботи, оскільки 3G-модуль - один з найбільш “ненажерливих” компонентів планшета.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо