Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ЗУБНУ ПАСТУ В ДОМАШНЬОМУ ГОСПОДАРСТВІ?

Зрозуміло, що основне призначення зубної пасти - це чищення зубів. Але існує ще не менше сотні способів застосування пасти у випадках, коли немає під рукою відповідного засобу, щоб вирішити проблему. Пропонуємо вашій увазі декілька корисних порад, які можуть допомогти в екстрених ситуаціях.

До складу багатьох зубних паст входять різноманітні компоненти, серед яких протизапальні, відбілюючі та абразивні. Вони й визначають можливості додаткового використання пасти, яка завжди під рукою.

Зубна паста для здоров'я

Якщо у вас утворилася гематома на тілі, то невелика кількість пасти, нанесена на синяк, сприятиме його швидкому зникненню. Замучив герпес - увечері нанесіть на місце запалення тонким шаром зубну пасту. Вона підсушить шкіру, над герпесом утвориться захисна кірочка, яка потім відпаде. Скоро від болячки не залишиться й сліду. Якщо на обличчі з’явився прищик, то зубна паста знову прийде вам на допомогу. Нанесіть трохи пасти на ніч, і до ранку прищик почне підсихати. Слід врахувати, що для цього не підходить гель-паста.

Паста допоможе зупинити кров з ранки, якщо ви випадково порізалися, а під руками немає ні йоду, ні перекису водню. Невеликий опік або мозоль теж можна швидко "вилікувати" за допомогою зубної пасти. Якщо вас вкусив комар, то рука мимоволі тягнеться до місця укусу та починає чесати це місце. Нанесіть трохи зубної пасти - і свербіж як рукою зніме.

Зубна паста для краси

Якщо вам терміново потрібно вкласти волосся в зачіску, але під рукою не виявилося гелю для вкладання волосся, то його цілком може замінити зубна гель-паста, оскільки вона містить ті ж полімери. Якщо у вас проблеми з нігтями, то за допомогою зубної пасти їх можна зміцнити і відбілити. Для цього потрібно ретельно натерти пастою нігті та через деякий час змити пасту водою. Бажано цю процедуру повторювати щодня.

Зубна паста на кухні

Якщо нанести зубну пасту на дошку, на якій нарізуються продукти чи ножі, то на кухні не відчуватиметься запаху цибулі, часнику чи риби. Після чищення запашних овочів або риби, щоб швидко привести руки в порядок і позбавити їх від запаху, вимийте їх із зубною пастою. Запах зникне за декілька секунду. А от миття рук з милом після роботи з часником, цибулею і рибою не рятує від цього ваші руки. Зубну пасту добре використовувати для чищення столового срібла. Для цього на поверхню виробів нанесіть зубну пасту і залишіть на 2-3 години. Після цього вимийте срібні вироби і витріть їх серветкою. Від застарілих слідів кави та чаю на кухонних меблях також допоможе позбавитися зубна паста. Вона чудово чистить металеві поверхні. Напевно, ви зустрічалися з проблемою чищення сковорідок від кіптяви та іржі. Заняття не з приємних! Нанесіть зубну пасту на проблемне місце і чистіть, поки сковорідка не заблищить.

Використання зубної пасти у ванній кімнаті та туалеті

Зубна паста прекрасно відмиє кахельну плитку в туалеті та ванній. Розчином пасти можна до блиску і без особливих зусиль відчистити крани, раковину та унітаз. Від запітніння дзеркал і скляних поверхонь у ванній кімнаті ви можете позбавитися, якщо розчините невелику кількість пасти у воді та обробите розчином скляні поверхні. Щоб освіжити повітря в туалеті без додаткових витрат, купіть найдешевший тюбик пасти. Зробіть в ньому декілька отворів в різних місцях і покладіть на дно зливного бачка. Паста поступово вимиватиметься, розчиняючись у воді. При змиві з бачка виливатиметься вода з м'ятним ароматом, освіжаючи повітря в туалетній кімнаті.

Зубна паста допомагає позбавитися від плям

На пляму нанесіть пасту і тріть її, поки пляма не зникне. Потім промийте це місце водою. Слід мати на увазі, що застосування відбілюючої пасти на кольоровому одязі може привести до зміни його кольору. Якщо ваша дитина розмалювала пофарбовану стіну кольоровими олівцями чи фломастерами, то не поспішайте її сварити. Згадайте про існування зубної пасти. Намочіть шматок тканини та обережно втирайте зубну пасту в розмальовані місця до тих пір, поки "художня творчість" не зникне безслідно. Якщо у вас вдома є піаніно, то ви знаєте, як швидко брудняться його клавіші. Видалити бруд з них можна теж за допомогою зубної пасти. Для цього намочіть тканину, нанесіть на неї невелику кількість пасти та протріть клавіші. Після цього серветкою витріть їх насухо.

Зубна паста та чищення взуття

На світлому взутті подряпини легко "замаскувати" зубною пастою. Для цього потрібно лише натерти пошкоджені ділянки пастою, дати висохнути, потім надлишки зняти серветкою. До речі, зубною пастою можна легко відчистити забруднене взуття за допомогою щітки. Після чищення змити залишки пасти водою. Цей дуже ефективний спосіб допоможе вам «реанімувати» старі кросівки.

Зубна паста і свята

До настання Нового року можна прикрасити свою квартиру - на вікнах і дзеркалах намалювати за допомогою зубної пасти сніжинки, Діда Мороза з Снігуронькою і написати різні добрі побажання для всіх членів сім'ї та гостей.

Це далеко не повний список ситуацій, в яких вам допоможе паста. Лише один тюбик зубної пасти заощадить вам час і гроші. І ще: у ваших шафах і коморах, де ви зберігаєте баночки і пляшки з "домашньою хімією", звільниться багато місця для інших корисних в господарстві речей.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо