Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ВИВЕСТИ 101 ПЛЯМУ?

Пам’ятаєте телевізійну рекламу чудодійного засобу “Як вивести 101 пляму”? Але зовсім не обов’язково бігти в магазин за дорогим засобом від плям чи в хімчистку. Спробуйте скористатися нашими порадами. Потрібно знати декілька простих правил, які допомагають полегшити цей процес і зробити його максимально ефективним. Виводити плями бажано при хорошому освітленні, а в ідеалі - при денному. Для того, щоб навколо плями не утворювалися так звані “ореоли”, забруднену тканину рекомендується змочувати водою. Плями потрібно терти легко, здійснюючи рухи в напрямі від країв до центру. Чим свіжіша пляма, тим ефективнішим буде її виведення.

Отже, чим виводити плями?

1. Від майонезу: річ перуть теплою водою з милом. Якщо пляма стара, обробити її потрібно очищеним бензином, а потім промити теплою водою з нашатирним спиртом.

2. Від крему для взуття: забруднену річ потрібно випрати в гарячій воді з милом або пральним порошком. При цьому додайте у воду для прання декілька чайних ложок соди.

3. Від смоли: на темних вовняних тканинах легко виводяться ганчірочкою, змоченою в очи щеному скипидарі.

4. Від пива: випрати річ теплою водою з милом. На вовняних тканинах їх чистять нашатирним спиртом, розведеним з водою в пропорції 1:1. Плями з шовкових тканин виводять за допомогою бензину.

5. Від губної помади: можна вивести, змочивши брудне місце скипидаром, бензином або спиртом.

6. Жирні плями краще виводити, поки вони свіжі. Для цього відразу посипте їх сіллю і ретельно промокніть серветкою. Струсіть сіль кілька разів, поки пляма зовсім не зникне. Добре виводить жирні плями зубна паста. Змастіть пляму пастою, дайте висохнути, а потім почистіть її щіткою. Хороший ефект буде, якщо ви нанесете на пляму рідкий засіб для миття посуду, залишите на 20-30 хвилин, потім річ потрібно буде випрати.

7. Від трави: можна вивести, якщо натерти брудне місце милом. Після цього промити теплою водою. Якщо пляма після цього не зникла, треба її протерти розчином перекису водню чи «Білизною» (попередньо перевіривши, чи не знебарвлюють вони тканину), або чистим спиртом.

8. Від масляної фарби: найпоширеніший народний спосіб - це скористатися олією. Змочіть ватний тампон олією, нанесіть на пляму і добре потріть. Можна заздалегідь змочити пляму олією і почекати, поки фарба розм’якне, а потім почати відтирати. Після того, як фарба відчис-титься, жирову пляму можна буде вида-лити звичайним для вас способом.

Видалити плями від масляної фарби можна уайт-спіритом (суміш бензину і ацетону) чи іншим розчинником фарби.

9. Від іржі. Якщо у вас пляма на білій тканині, приготуйте для виведення іржі такий розчин: 20 г лимонної кислоти розчиніть в половині склянки води. Нагрійте розчин майже до кипіння, після чого опустіть в нього ту частину тканини, на якій є пляма, на 5 хвилин. Якщо після цієї процедури пляма не зникла, повторіть ще раз. Але, майте на увазі, що використовувати цей розчин можна тільки для білих речей.

Звичайнісінький оцет також можна використовувати для виведення плям від іржі. Для приготування цього засобу змішайте оцет з сіллю до стану густої кашки. Нанесіть цю суміш на пляму і так залиште на півгодини, потім можете сполоснути теплою водою. Пляма повинна зникнути.

Іржу з кольорових тканин можна вида-лити сумішшю гліцерину, мила і води (порівну). Натирають пляму і залишають на добу, потім річ потрібно випрати.

10. Від чаю: вивести такі плями можна водою із спиртом (2 частини води на 1 частину спирту). На світлих тканинах виводять підігрітим гліцерином. Необхідно змастити пляму, а через 15-20 хвилин промити теплою водою і пропрасува-ти через рушник. Старі плями змочити розчином щавлевої кислоти (чайна ложка на 1/2 склянки води), намочити і залишити на 5-10 хвилин. Після цього промити водою.

11. Від кулькової ручки: виводять спиртом. Потім промивають теплою водою.

12. Від помідорів або кетчупу: протирають 10-процентним розчином щавлевої кислоти і промивають холодною водою.

13. Від шоколаду: виводять сумішшю гліцерину, яєчного жовтка і теплої води - в рівних пропорціях. Все акуратно змішують і накладають на пляму. Коли висохне, зчищають щіткою. Місце, де була пляма, промивають теплою водою.

14. Від косметичних кремів: можна видалити за допомогою бензину, спирту, ацетону. Якщо на тканинах залишився контур, його можна змити оцтом або теплим гліцерином і добре прополоскати водою.

15. Від фарби для волосся: виводять сумішшю з 8 частин нашатирного спирту, 5 частин 3% перекиси водню і 5 частин води. Змочують пляму, залишають на 10-15 хвилин на повітрі, промивають теплою водою.

16. Від фруктів, ягід і червоного вина: можна видалити, поливаючи місце гарячою водою, поки пляма не зникне. Свіжу пляму можна посипати кухонною сіллю, після чого промити водою з милом. Якщо плями на кольорових виробах, хороший спосіб для їх видалення служить суміш гліцерину з сирим яєчним жовтком. Цією сумішшю намазати пляму, залишити на декілька годин, а потім промити теплою водою. При цьому колір тканини повністю збережеться. Плями на білих тканинах можна видалити перекисом водню, після цього промити холодною водою.

17. Від кави і какао: посипають кухонною сіллю, а потім відпирають. Ефект збільшується, якщо до солі, якою посипають пляму, додати трохи гліцерину. Можна використовувати суміш рівних частин води, лимонної кислоти і кухонної солі.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо