Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ЗАОЩАДИТИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ

Перша думка, яка виникає в людини, що вирішила почати економити, - це зниження споживання електроенергії. Дійсно, в сучасних квартирах встановлена величезна кількість побутових приладів, працюючих від мережі: мікрохвильові печі, чайники, праски, телевізори, мультиварки і багато чого іншого. Всі ці речі створені для полегшення людської праці, а за отримувані блага, як відомо, доводиться платити. В цьому випадку, ми розплачуємося величезним споживанням електроенергії, що іноді, дуже сильно відображається на сімейному бюджеті.

Існує багато корисних порад по збереженню електроенергії. Вони не представляють нічого складного, але для ефективності вимагають щоденного застосування.

1. Використовуйте енергозберігаючі лампи

Одним із способів економити світло являється проста заміна звичайних ламп розжарювання на енергозберігаючі. І хоча вартість таких ламп більша, ніж звичайних, служать вони набагато довше. За рахунок того, що ці лампочки практично не нагріваються, енергія, що витрачається, йде лише на освітлення. В серед ньому, термін їх служби досягає трьох років, а окупаються вони приблизно за рік.

2. При користуванні будь-якою побутовою технікою дотримуйтесь інструкції, що додається до неї

Наприклад, якщо постави ти холодильник поряд з плитою чи опалювальною системою, витрати електроенергії зростуть в декілька разів, оскільки приладу доведеться працювати в посиленому режимі для підтримки необхідної температури. Те ж саме стосується і моментів, коли ви ставите в холодильник гарячу їжу. Спочатку охолодіть її до кімнатної температури. Крім того, не забувайте вчасно розморожувати холодильник, оскільки, через наявність льоду на стінках морозильної камери, споживання електроенергії зростає на 15-20 відсотків. Не відчиняйте без потреби дверцята холодильника і не залишайте їх відкритими на довгий час .

3. Йдучи з дому - вимикайте світло

Мабуть, це правило являється найпростішим способом економити електроенергію. Якщо ви не сподіваєтеся на свою пам’ять, напишіть записку з нагадуванням і повісьте біля вхідних дверей. Дана порада є однією з найефективніших.

4. Протріть лампочки від пилу

Замислюючись про те, як економити електрику в квартирі, мало хто згадує про необхідність протирати лампочки. Адже набагато простіше замінити лампу, що потьмяніла, на потужнішу. Варто знати, що пил може “з’їдати” до 20 відсотків світла, що йде від лампи. Крім того, не варто забувати і про плафони.

5. Зробіть вдома косметичний ремонт

Невеликий косметичний ремонт також допоможе заощадити на електриці. Для цього вам потрібно буде лише поклеїти світлі шпалери. Світлі стіни здатні повертати до 80% променів. Чим темніші шпалери, тим меншою буде світловіддача. Наприклад, чорний колір віддає лише 9% світла.

6. Використовуйте тепловідбиваючі екрани

Дуже багато електроенергії поглинають обігрівальні прилади, які використовуються в осінньо-зимовий період. Скоротити їх використання допоможуть тепловідбиваючі екрани з фольги, встановлені за батареями. Це допоможе підвищити температуру в кімнаті на 2-3 градуси.

7. Утепліть квартиру

Окрім всього вищепереліченого, можна економити енергію, вживши прості заходи по утепленню приміщення. По-перше, утепліть вікна, заткнувши всі щілини чи поміняйте дерев’яні склопакети на якісніші пластикові. Через вікна може

По-друге, потрібно утеплити вхідні двері, лоджію та підлогу в приміщенні.

8. Купуйте побутові прилади класу “А”

Сучасна енергозберігаюча побутова техніка споживає значно менше енергії, ніж будь-яка інша. Причому різниця іноді може складати до 50%. Крім того, існують прилади класу А+ і А++. Відповідно, їх енергозберігаючі здібності.

9. Замініть стару проводку

Іноді підвищене споживання електрики виникає із-за старості електропроводки. В цьому випадку достатньо замінити її, отримавши не лише можливість заощадити, але й підвищити пожежну безпеку приміщення.

10. Не залишайте електроприлади в режимі “очікування”

Телевізори, комп’ютери, музичні центри активно експлуатуються лише по декілька годин на добу. В решту часу вони знаходяться в режимі очікування, споживаючи при цьому електроенергію. Також дуже часто люди думають про те, що вимкнувши прилад основною кнопкою, припиняється і споживання ним електрики. Насправді це не завжди так, і тому, ефективнішим рішенням буде виключення приладу з мережі.

11. Як економити електроенергію з електроплитами?

По-перше, плита має бути справна. Брудні нагрівальні елементи або ті, що полопали, із сколами і здуттям, значно гірше виконують свою функцію, якщо звичайно виконують.

По-друге, потрібно мати відповідний посуд. Для економії енергії кожного разу слід вибирати розмір каструльки, що відповідає ситуації. Увесь посуд має бути з кришками. Річ у тому, що без кришки потрібно затратити в три рази більше енергії. Дно посуду для електроплит має бути рівним і щільно прилягати до нагрівального елемента.

Ось такі прості поради, допоможуть вам в економії електроенергії. Виконувати їх зможе кожен. Спробуйте, і через місяць ви оціните результат.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо