Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ЗАРОБИТИ МІЛЬЯРД? КАРЛОС СЛІМ ЕЛУ

Ось вже багато років головним індикатором світового багатства вважається рейтинг мільярдерів від журналу “Форбс”.

У 2012 році цей один з найпрестижніших списків багатих і знаменитих відзначив своє 25-річчя. Так, хто ж, за версією видання “Форбс”, минулого року примножив або хоч би зберіг свої мільярдні статки?

Як відмічають аналітики видання, список багатіїв-2012 можна назвати рекордним: за останній рік рейтинг поповнився ще 16 іменами і вперше склав 1226 “товстосумів” із загальним статком 4,6 трлн. доларів (рік тому в ТОП потрапили 1210 чоловік із загальним статком 4,5 трлн. доларів).

Що цікаво, в рейтингу “Форбс” 2012 року числяться імена жителів 58 країн світу, проте найбільша концентрація багатства зафіксована в США - 425 багатіїв, в Росії – 96 і в Китаї – 95. За оцінками експертів, в середньому на одного мільярдера доводиться близько 3,7 млрд. доларів.

Іменні досягнення

В списку мільярдерів-2012 перша десятка багатих і знаменитих виявилася досить показною. Так, лідером рейтингу “Форбс” визнаний мексиканець Карлос Слім Елу (69 млрд. доларів), 2-е місце - американський засновник “Майкрософту” Білл Гейтс (61 млрд. доларів) 3-е місце - американський інвест-магнат Уоррен Баффет (44 млрд. доларів), 4-е місце - французький знавець розкоші - Бернар Арно (41 млрд. доларів), 5-е місце - іспанський творець бренду “Зара” Амансіо Ортега (37,5 млрд. доларів), 6-е місце - американський власник компанії “Оракл” (комп’ютерні технології) Ларрі Еллісон (36 млрд. доларів), 7-е місце - бразильський нафтовий магнат Ейке Батиста (30 млрд. доларів), 8-е місце - шведський фахівець в галузі моди Стефан Перссон (26 млрд. доларів), 9-е місце - ще один інвест-гуру з Гонконгу Ка-Шин (25,5 млрд. доларів), 10-е місце - німецький власник мережі магазинів “Алді” Карл Альбрехт (25,4 млрд. доларів).

Сьогодні ми розповімо, як отримав своє багатство лідер рейтингу - Карлос Слім Елу.

Секрет мексиканського багатства

Ось вже три роки (2010-й, 2011-й, 2012-й) мексиканський багач Карлос Слім Елу займає лідерство в рейтингу мільярдерів видання “Форбс”. Як відмічають аналітики журналу, останній рік для багача ліванського походження виявився непростим, оскільки його статок знизився на 5 млрд. доларів. Причина - падіння акцій його телекомунікаційного концерну “Америка Мовіл”. Проте, невдалий рік не перешкодив Карлосу Сліму втриматися на першому місці в списку багатих і знаменитих.

Отже, як же вдалося цьому 72-річному телекомунікаційному магнатові заробити статок, який складає приблизно третину фондової біржі країни і 7-8% валового національного продукту Мексики. Звичайно ж, фундамент був закладений ще в дитинстві.

Дитинство

Карлос Слім Елу народився 28 січня 1940 року в Мехіко. Він був п’ятою дитиною в сім’ї ліванського біженця і дочки процвітаючого торговця. Батько Карлоса Сліма Елу - Джуліан Слім, ще будучи підлітком, на початку минулого століття переїхав з Лівану в Мексику, де з часом почав займатися операціями з нерухомістю. Особлива удача мексиканському ріелтору посміхнулася після революції в 1920-х роках, тоді Джуліан Слім скупив дешеву нерухомість в престижних районах Мехіко, а в одній з будівель відкрив універсам.

Усіх своїх шістьох дітей Слім-старший з дитинства привчав до справ і основ ведення бізнесу. Приміром, батько роздавав дітям значні суми на кишенькові витрати, але при цьому примушував вести книгу прибутків і витрат, кожного разу обговорюючи - чиї витрати і ощадливість виявилися найефективнішими та найперспективнішими?

Характер

Таке бізнес-виховання з роками перетворило Карлоса Сліма Елу в класичного багатія. Зокрема, прикладом ощадливості мексиканського магната можна назвати його багаторічну звичку носити дешевий годинник з калькулятором та прикурювати сигари від звичайних пластмасових запальничок. Він продовжує жити у будинку, який його сім’я займає вже не перший десяток років. Офіс підприємця в Мехіко розташовується в позбавленому вікон підвалі.

А ось з комп’ютером мексиканець не дружить. У Сліма є ноутбук, але він ніколи ним не користувався, вміє лише вмикати його та вимикати. Карлос Слім Елу знаменитий тим, що тримає в голові численні дані, як про своє підприємництво, так і про своїх конкурентів. Через це проводити переговори з ним дуже важко - він володіє будь-яким інформацію з будь-якого питання! Приміром, в розмові про бейсбольну статистику, Карлос може привести результати й досягнення будь-якого гравця на будь-якому турнірі, володіючи інформацією, яку, частенько, окрім нього більше ніхто не пам’ятає.

Ще однією цікавою характеристикою в плані опису особи Карлоса Сліма може послужити визнання його унікальної пам’яті. Говорять, в молодості телекомунікаційний магнат легко запам’ятовував і цитував будь-яку інформацію, яка стосується, наприклад, балансів своїх компаній. Проте, сьогодні йому вже доводиться користуватися послугами помічників і отримувати необхідну інформацію за допомогою смартфону. Все ж таки дається взнаки вік (нагадаємо, що йому 72 роки).

Основні кроки до успіху

Загалом, корисне бізнес-виховання і характер Карлоса Сліма Елу дозволили йому досягти певних результатів вже в юнацтві. Так, в 12 років він зробив свою першу інвест-операцію, відкрив рахунок для купівлі акцій “Банко Націонал де Мехіко”. А в 17 років, завдяки успішним угодам в області біржового інвестування і, ясна річ, при підтримці батька, син зробив свій перший мільйон. Коли ж Сліма-старшого не стало, Карлос отримав в спадок свою долю торгового бізнесу сім’ї.

Тоді він почав розвивати свою бізнес-імперію в декількох напрямах: фондові інвестиції, торгівля, купівля неліквідних компаній. Зокрема, інтересом його інвестицій сталі такі напрями, як страховий бізнес, готелі, мережі магазинів. Слід сказати, велику роль зіграв і той факт, що в 1982 році Мексика оголосила дефолт. Тоді дешево вдалося скупити багато цікавих і перспективних активів країни.

Згодом, увесь цей бізнес став основою для створення фінансового гурту Карлоса Слім Елу - “Карсо груп” (на честь перших складів імен Карлоса і його дружини Соумаї). В цей період у бізнес-імперії з’явилися нові напрямки розвитку, наприклад, Слім став власником підприємств гірничодобувної, хімічної та будівельної промисловості.

Не можна не відмітити, що на шляху збагачення мексиканського мільярдера особливу роль зіграла одна угода - купівля телекомунікаційної компанії “Телефонос де Мехіко”, яка дозволила йому зробити перші кроки на ринку зв’язку. Як відмічають незалежні мексиканські експерти, монополістом у телекомунікаційній галузі Слім зміг стати завдяки дружбі з президентом Мексики в 1988–94 роки Карлосом Салінасом де Гортарі та високопоставленими чиновниками. В якості прикладу аналітики приводять такі суми: Слім приватизував національну телефонну мережу “Телмех” лише за 400 млн. доларів, в той час, як вартість мережі оцінювалася в 12 млрд. доларів.

Тепер бізнес Сліма допоміг отримувати високі прибутки і за рахунок росту абонентської мережі, розвитку мобільних та Інтернет-технологій. Коли ж бізнесмен об’єднав свої телекомунікаційні активи з одним з провідних операторів мобільного зв’язку в Латинській Америці - “Американ Мовіл” - який обслуговує близько 150 млн. абонентів - Сліма назвали монополістом на мексиканському ринку зв’язку.

Доброчинна діяльність

Сьогодні, коли Карлос Слім Елу вважається найбагатшою людиною планети, і може спокійно віддати керівництво компанією своїм шістьом дітям, яких виховував за принципом батька, в нього залишається час і для добродійності.

Свої гроші мексиканець - через фонд, який названий його іменем, - направляє на молодіжну освіту, проекти мікрокредитування, культурні та медичні програми. А після смерті дружини Карлос навіть побудував і відкрив музей Соумаї, в якому представлена скарбниця світової історії, зокрема, картини Кранаха, Рубенса, Пікассо, Тамайо та Дієго Рів’єри.

До речі, Карлос Слім Елу цінує мистецтво - у нього в сховищах знаходиться друга за розміром (після паризького музею Родена) колекція робіт французького скульптора Огюста Родена.

Імперія Карлоса Сліма розвивається швидкими темпами. Якщо цей ріст продовжиться, то, без сумніву, Карлос Слім залишиться найбагатішою людиною світу не лише цього року, але і в наступному.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо