Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ЗБІЛЬШИТИ ЧАС АВТОНОМНОЇ РОБОТИ СМАРТФОНА

Заряду енергії в смартфоні частенько вистачає лише на день або акумулятор розряджається у найбільш непідходящий момент. В цій статті ми коротко розповімо про те, як без зайвих зусиль і спеціальних навичок продовжити життя смартфона. Крім того, розвіємо декілька міфів, пов’язаних з автономністю смартфонів.

Розвіюємо акумуляторні міфи

1. Нові літій-іонні батареї, які використовуються в смартфонах, для виходу на максимальну ємність вимагають 3-4 перших повних циклів розряду/ заряду.

Міф цей досі живе із-за особливості роботи старих батарей Ni - Cd і Ni - MH, з якими вимагалося не лише “розкачати” заряд після купівлі, але також обов’язково на 100% розряджати і на 100% заряджати після цього, інакше ємкість батареї катастрофічно швидко падала.

В сучасних літий-іонних батареях “ефекту пам’яті” немає, а термін їх експлуатації визначається так званими циклами заряду/ розряду. Можливо, ви стикалися в характеристиках пристроїв з терміном типу: “батарея розрахована на 500 або 1000 циклів заряду/ розряду”.

Проте, виробники рекомендують раз в 3-4 місяці проводити так зване калібрування, тобто розряджати батарею на 100%, після чого повністю її заряджати.

Сучасні акумулятори не псуються, якщо їх розряджати на 100%, коли телефон повністю відключається. Контролер живлення зберігає декілька відсотків заряду, щоб не розрядити батарею в нуль. Тобто, якщо телефон розрядився до стадії відключення, бажано протягом декількох днів підключити його до розетки і зарядити.

2. Для акумулятора дуже шкідливо, коли він стоїть на зарядці тривалий час.

Сучасні зарядні пристрої та електроніка смартфонів, що заряджаються, досить розумні, щоб звести негативну дію постійного підключення до електромережі до мінімуму. В такому випадку використовується режим заряджання, коли акумулятор трохи розряджається і тут же заряджається. На загальну тривалість життя батареї це трохи впливає, але непомітно для загального часу життя акумулятора.

Зовнішній акумулятор

Найпростіший спосіб зберегти смарт-фон в робочому стані в будь-яких умовах, коли ви знахдитеся далеко від розеток - використання зовнішнього акумулятора. Невелика батарея місткістю 5000-10000 мАгод, яка за розмірами не перевищує сам телефон, здатна декілька разів зарядити апарат.

Дисплей - головний споживач енергії

Ні процесор, ні накопичувач, ні безпровідні модулі не споживають в смартфоні так багато енергії, як дисплей. Найпростіший спосіб заощадити заряд акумулятора - вмикання автоматичного регулювання яскравості залежно від зовнішнього освітлення. Зазвичай ця опція на усіх платформах знаходиться в “Налаштуваннях – Дисплей”.

Другий корисний параметр дисплея - час до автоматичного відключення екрану. Не кожен користувач вимикає кнопку живлення, після того, як скористався смарт-фоном, і частенько просто кладе його на стіл або в кишеню. Зазвичай там виставлений інтервал 1-2 хвилини, але можна встановити й менший інтервал.

Швидкий мобільний Інтернет 3G

Звичайно, 3G - це прекрасна сучасна технологія, яка дозволяє бути в мережі завжди і скрізь, причому з вражаючою швидкістю з’єднання. Але цей модуль споживає багато енергії порівняно із звичайним GSM-з’єднанням (2G). Тому відразу після використання, його бажано вимкнути.

Режим польоту

Це та сама іконка “Літачка”, при натисканні на яку відключаються всі радіомоду-лі смартфона, в тому числі Wi-Fi та Blue-tooth. Тобто, ви залишаєтеся без зв’язку, припиняється фонова синхронізація та інша активність в мобільній мережі чи Інтернеті. Зате витрата енергії мінімальна, і в такому стані телефон здатний зберігати заряд батареї тижнями.

“Режим польоту” дозволяє окремо активувати модулі Bluetoo-th або Wi-Fi, залишивши інші модулі відключеними.

Дуже зручно таким режимом користуватися в поїзді, коли він проїжджає великі відстані, де немає покриття. Телефонувати в такому випадку ви все одно не зможете, а самартфон не витрачатиме заряд батареї на пошук мережі.

Моніторинг заряду

Майже всі сучасні моделі смартфона мають встановлений додаток для моніторингу рівня заряду акумулятора. Якщо цього додатка у вас немає, його можна легко встановити.

Служби геолокації

Заощадити заряд акумулятора можна і за допомогою відключення служб геоло-кацій. Якщо ви не користуєтеся навігатором, то GPS вам не потрібний, адже робота модуля GPS теж вимагає енергії.

Віджети

Ще трохи економії дасть відключення непотрібних або навіть всіх віджетів. Періодичне оновлення прогнозу погоди чи пробок дорогах вимагає підключення до мережі, а це - витрата заряду акумулятора.

Синхронізація акаунтів

При додаванні нових акаунтів соцмереж, пошти чи хмарних сховищ смартфони автоматично синхронізують з ними дані, завантажуючи іноді, великі об’єми даних. Наприклад, підключення Dropbox і автоматична синхронізація галереї знімків використовуватиме заряд досить швидко, тому варто або настроїти синхронізацію правильним чином (завантаження лише при підключенні через Wі - Fi, наприклад), або відключити її зовсім, щоб уникнути швидкої розрядки смартфону. Вивчіть уважно додатки, які налаштовані на автоматичну синхронізацію, щоб визначити, в яких з них можна оновлювати дані не постійно, а лише при виникненні такої необхідності.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо