Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ЗНАЙТИ ЧАС ДЛЯ СЕБЕ

Ви - відмінний професіонал, але іноді вам хочеться сказати: “Я нічого не встигаю”!? Стоп! Спробуйте «потоваришувати» зі своїм часом, і у вас, нарешті, з’явиться можливість витратити його на себе особисто.

В добі, на жаль, лише 24 години. Увечері ви намагаєтеся згадати, на що витратили дорогоцінні хвилини, і не можете відповісти на своє питання. Ви заздрите Юлію Цезарю, який, за легендою, міг одночасно робити цілих п’ять справ одночасно.

Все встигнути - цілком реальна справа. Важливо лише трохи змінити свій погляд на свої ж справи. Не намагайтеся стати зразком для всіх. Чи варто, приходячи з роботи та курсів англійської мови, хапатися за пилосос, а потім готувати бісквітний торт для чоловіка, щоб влаштувати вечерю при свічках, попутно перевіряючи уроки в дитини? Може, насправді вам хочеться просто посидіти в кріслі та відпочити?

«Потоваришувати» з часом ви зможете лише тоді, коли поставите власне “Я” на перше місце. На думку психологів, важливо правильно розставити пріоритети. На першому місці повинні знаходитися ваші потреби, самореалізація, переконання, що ви - особистість, на другому місці - сім’я, на третьому - кар’єра. Якщо ви себе шануватимете і цінуватимете, ваше оточення залишить свої спроби розпоряджатися вами та вашим часом.

Впорядкуйте справи

Якщо ви працюєте в офісі в режимі звичного авралу, все, що вам потрібне, - грамотно розподілити час. Спершу виділіть тиждень на те, щоб розібратися, на що витрачається робочий час. Бізнес-тренери радять протягом тижня в робочий час кожні 15 хвилин записувати в двох-трьох словах те, що ви зробили корисного. Таким чином ви виявите "поглиначів часу" - людей і справи, які вас відволікають від основних професійних обов’язків.

Не намагайтеся в перший же тиждень щось міняти, ваше завдання зараз - написати свій портрет в дзеркалі часу. Коли ви з’ясуєте, хто і що вам заважає, приступайте до планування і боротьби з цими факторами. Якщо це понад міру балакучі співробітники, можете просто взяти плейєр з навушниками і записами легкої класичної музики. Якщо це співробітник, який кожного разу намагається перекласти на вас частину своїх обов’язків, - поставте його на місце. Навчіться говорити “ні”!

Коли колега запитує: “У тебе знайдеться хвилинка”? - це питання насправді означає, що він хоче відняти у вас досить багато часу. Ви можете сказати: “А на це дійсно знадобиться лише хвилинка”? чи “Звичайно, хвилинка в мене знайдеться, але якщо ця справа потребує більше часу, давай займемося нею пізніше”. Ви побачите, як зросте продуктивність праці!

Поспішайте повільно!

Напевно, ви знаєте, в який час дня вам краще працюється, тому для інтелектуальних штурмів і серйозних справ вибирайте саме його. Ви впораєтеся із завданнями не лише швидше, але і якісніше! Нейрофізіологи встановили, що найпродуктивніший час - це періоди з 8.00 до 12.00 і з 14.00 до 16.00. Справи, які не вимагають великої напруги - дзвінки, обговорення, листи, правка документів, - переносьте на той час, коли організм відпочиває: з 12.00 до 14.00 і з 16.00 до 18.00. Ввечері запишіть у блокнот перелік головних справ, які треба зробити завтра. Плануйте лише 60 % часу, а решту 40% залишайте вільним, тоді ваші плани здійсняться, навіть, незважаючи на непередбачені обставини. Намітьте і час для відпочинку: після роботи, яка вимагала концентрації і уваги, організм це заслужив.

Привітайте товариша з днем народження, випийте каву, просто подивіться у вікно. Запам’ятайте: чим більше ви поспішаєте, тим менше встигаєте!

Намагайтеся не робити одночасно багато справ. Психологи вважають, що потрібно 8 хвилин, щоб переключитися з одного роду діяльності на інший! І ще, ви не зобов’язані встигати абсолютно все: підтримувати вдома ідеальний порядок, тягнути на собі роботу колег і вчити з дитиною уроки. Ваше завдання - грамотно розподілити обов’язки на службі та вдома.

Найстрашніше прокляття у китайців - “щоб ти жив в епоху змін”. Так, будь-які зміни - нове місце роботи, переїзд в інше місто, одруження і т.п. - це стрес і втрата ґрунту під ногами. Але цей час дарує стільки можливостей і відмінних перспектив!

Найважливіше - знайти час на планування. Можна скласти список з двох колонок: справи, які необхідно зробити, і цілі, які ви бажаєте досягти. Ставте перед собою реальні завдання і спів-ставляйте з ними список справ на кожен день!

Час для хобі

У вас є хобі, яке відволікає від повсякденності та вносить в життя масу позитивних емоцій? Але сім’я та робота не дають можливості знайти для нього час. Так здається лише на перший погляд! Поставте мету: “Я хочу це робити і буду”! Припустимо, вам подобається малювати чи шити. Подумай, чим ви зайняті вдома. Проведіть інвентаризацію всіх домашніх справ протягом тижня. Визначте, який час для хобі найзручніший.

Планування - це не доля зануд. Це реальний спосіб встигати робити все необхідне, залишаючи при цьому час на відпочинок.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо