Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ЗНАЙТИ РОБОТУ ЗА ДОПОМОГОЮ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ?

Соціальні мережі вже давно увійшли до нашого життя. За допомогою соцмереж люди не лише розважаються, спілкуються з друзями чи знайомляться, але й шукають роботу, а також підбирають співробітників. Отже, якщо ви хочете знайти роботу, але при цьому ще не “в мережі”, то саме час там зареєструватися. Адже, чим більше способів пошуку роботи ви задієте, тим кращого і швидшого результату ви досягнете. Отже, як шукати роботу за допомогою соціальних мереж?

Пошук роботи через соцмережі може відбуватися декількома способами. Залежно від вашої конкретної ситуації можна використовувати ті чи інші способи або всі з них.

По-перше, це пошук роботи через знайомих. Але з використанням соцмереж. Якщо у вас там багато друзів, то, цілком можливо, хтось з них допоможе знайти роботу. А також за допомогою соцмереж можна знайти колишніх знайомих чи колег по роботі, з ким ви давно не спілкувалися.

Що саме треба зробити? Поставте статус “шукаю роботу (наприклад, бухгалтера чи водія)”. На пишіть друзям повідомлення. Попросіть їх поділитися з своїми друзями інформацією про те, що ви шукаєте роботу. В своїй замітці вам потрібно в де кількох словах написати про те, яку роботу і де ви шукаєте, і який у вас є досвід. У цьому повідомленні потрібно дати посилання на своє резюме (наприклад, на якому-небудь сайті по роботі).

Ще один варіант - це вступити в соцмережі в групу по пошуку роботи у вашому регіоні. Роботодавці розміщують в групах свої вакансії, а претенденти пропонують свої послуги. Такі групи є, наприклад, в “ВКонтакте” та в «Однокласниках». У найбільш популярних групах - тисячі учасників, і вакансії публікуються щодня.

Правда, пропонувати свої послуги в масових групах загальної спрямованості малоефективне, оскільки ваше повідомлення просто загубиться серед великої кількості пропозицій від інших претендентів. До того ж підходить це лише для кандидатів без досвіду роботи або з мінімальним досвідом. Результативніше було б залишити повідомлення про себе в спеціалізованій групі (нехай навіть з меншою кількістю учасників), де розміщуються вакансії для професіоналів в певній галузі.

Також, якщо ви хочете знайти роботу через соцмережі, можна підписатися на сторінки чи співтовариства рекрутингових агентств, сайтів по роботі, видань з вакансіями, наприклад, сторінка "Робота Луцьк".

Річ у тому, що рекрутерам теж дуже зручно шукати кандидатів через соціальні мережі. Це ще й тому, що розмістити вакансію, наприклад, в “Однокласниках” набагато простіше, ніж на офіційному сайті агентства, оскільки для цього не потрібно мати спеціальних знань.

Що дуже важливо, вакансії в соцмережах розміщуються оперативно. До того ж цих вакансій може не бути в інших джерелах. Відповідно, конкурентів буде у вас менше.

Ще один спосіб пошуку роботи за допомогою соціальних мереж - це вийти безпосередньо на роботодавця. За допомогою офіційних сторінок компаній в соцмережах можна навести довідки про роботодавця, знайти потрібну людину, а потім з нею зв’язатися.

В пошуку роботи може бути дуже корисним приєднання (і активна участь) в професійних співтовариствах в соцмережах. Окрім обговорення якихось суто професійних питань там можуть періодично публікуватися вакансії від роботодавців і рекрутингових агентств, оскільки такі співтовариства постійно знаходяться у центрі уваги “мисливців за головами”.

Ну і, нарешті, соціальні мережі можуть дуже допомогти вам в створенні особистого бренду. За допомогою правильно заповненої анкети, активної участі в професійних співтовариствах, а також ділових контактів, встановлених через соцмережі, ви можете створити собі авторитет і значну вагу в професійному середовищі. А це, в свою чергу, обов’язково притягне увагу рекрутерів і потенційних роботодавців до вашої кандидатури. Навіть, якщо ви в даний момент не знаходитеся в активному пошуку роботи.

Що треба мати на увазі, створюючи свій бренд за допомогою соцмереж? Передусім, зверніть увагу на свою анкету. Досвід роботи має бути заповнений (по аналогії з резюме і обов’язково з використанням ключових слів). Сторінка повинна бути відкрита для перегляду.

Зверніть увагу на фотографії, які ви там розміщуєте. Оскільки це ваша особиста сторінка, неформальні фото цілком допустимі. Але не потрібно розміщувати який-небудь “компромат” на себе. Наприклад, якщо ви шукаєте роботу, то не варто в якості аватару дівчатам показувати своє фото в купальнику, а хлопцям розміщати фото, де вони в нетверезому вигляді сидять за столом, переповненим алкогольними напоями, або, навіть, просто тримають в руках пляшку з пивом. Декому може здатися, що це «круто», а насправді ж такий аватар змусить потенційного роботодавця засумніватися у вашій адекватності. Те ж саме стосується повідомлень і коментарів, які ви залишаєте.

В своїй анкеті потрібно обов’язково вказати контактні дані та бути завжди на зв’язку. Якщо це телефон, то він має бути доступний, якщо це електронна пошта, то її треба регулярно перевіряти.

Завітайте на сторінки нашої газети «Навчання та робота» в соцмережах. Знайти їх можна в "Пошуку" за назвою "Робота Луцьк" або набравши їх адреси:

• odnoklassniki.ru/profile/555127781989;

• vk.com/id197350555;

• vk.com/robota_lutsk;

• facebook.com/people/Robota-Lutsk/ 100004156214566.

Там постійно друкуються нові оголошення про вакансії. Можливо, ви зможете знайти там якусь роботу для себе.

Бажаємо вам успіху в пошуку роботи через соцмережі!

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо