Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ОСТЕРІГАЙТЕСЬ ПРОПОЗИЦІЙ ЛЕГКОГО ЗАРОБІТКУ

Шахрайство в сфері працевлаштування сьогодні процвітає. Особливо часто люди стають жертвами обману при влаштуванні на роботу через Інтернет і в економічно складний час. Зазвичай все починається із, здавалося б, дуже вигідної пропозиції. Найчастіше вона виявляється занадто хорошою, щоб бути правдою. Наприклад, це може бути пропозиція про роботу на дому із зарплатою 5000-8000 грн. при відсутності будь-якої освіти та досвіду. Як правило, така співпраця з роботодавцем нічим хорошим не закінчується - претендент не лише залишається без роботи, але й втрачає свої гроші.

Звичайні люди, які хочуть чесно заробляти на життя, часто стають жертвами шахраїв, які пропонують отримати «легкі гроші». Проте існують певні ознаки, за якими можна розпізнати роботодавців-шахраїв. Наприклад, гарантоване працевлаштування без випробувального терміну або які-небудь грошові вкладення до початку роботи.

Знання - головний захист від обману. Роботодавці-шахраї найчастіше користуються однією з двох наведених схем. Варіацій при цьому може бути дуже багато.

• Шахраї публікують інформацію про вакансії від особи-представника рекрутингового агентства чи роботодавця. При цьому претендент повинен заздалегідь оплатити роботу рекрутера або вартість реєстраційного бланка, чи надіслати платне СМС для реєстрації. Люди платять, але роботу так і не отримують.

• Шахраї представляються співробітниками якоїсь компанії та просять кандидата на вакансію розкрити конфіденційну чи фінансову інформацію для перевірки його особи чи кредитоспроможності. Таким чином відбувається крадіжка особистих даних, які в подальшому можуть бути використані шахраями.

Кілька порад, як не стати жертвою шахраїв у цій сфері:

• Якщо пропозиція здається занадто привабливою, щоб бути правдою, швидше за все, так воно і є. Звичайна хитрість, на яку попадається багато претендентів -пропозиція заробити «легкі гроші» при мінімальних вимогах до освіти та досвіду роботи (якщо він взагалі потрібний) і гарантоване працевлаштування.

• Будьте дуже обережні, якщо від вас вимагають заздалегідь оплатити щось перед тим, як вас офіційно оформлять на роботу.

• Якщо ви спілкуєтеся через електронну пошту, вас повинні насторожити такі ознаки, як граматичні помилки, слабка стилістика, неграмотне оформлення листа, надмірна кількість великих літер чи знаків оклику. Також звертайте увагу, з якої адреси вам відправляються повідомлення: серйозні роботодавці зазвичай не користуються безкоштовною поштою на загальнодоступних сайтах, їх електронна адреса, як правило, містить назву компанії після знака @.

• Будьте обережні, спілкуючись з людьми, які стверджують, що зараз перебувають за кордоном або в службовому відрядженні. Шахраї використовують цей прийом, щоб уникнути особистої зустрічі з кандидатом. Не менш тривожна ознака, якщо зв’язок здійснюється лише за допомогою e-mail.

• Ніколи не переказуйте гроші людині, яку ви не знаєте і якій ви не довіряєте, особливо, якщо ніколи не зустрічалися з нею раніше особисто.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо