Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ПОЗБУТИСЯ ІНТЕРНЕТ-ЗАЛЕЖНОСТІ

Якщо ви ні дня не можете прожити без багатогодинного сидіння в "Однокласниках", на різних форумах, ICQ і нескінченного читання новин чи просто переглядання різних сайтів, якщо ви почали віддавати перевагу спілкуванню в мережі замість реального, якщо ваше здоров’я дає збій через постійне сидіння біля монітора, варто дійсно задуматися над тим, чи не дуже сильний вплив на вас має Інтернет.

А якщо ви читаєте цю статтю, то вже зробили перший крок. Звичайно, глобальне захворювання може вилікувати лише досвідчений психіатр, проте за помірної форми залежності кожна людина, яка бажає, може допомогти собі сама.

По-перше, треба поступово обмежувати доступ в Інтернет. Не відразу виймати з комп’ютера мережеву карту і викидати її в кватирку – це буде ще більший стрес. Можна, наприклад, підключитися до такого тарифу, коли при перевищенні певного ліміту ви відразу втрачаєте доступ до мережі. Або визначити собі певний проміжок часу, проведеного он-лайн, – в цьому вам допоможе і будильник, і нагадування в комп’ютері чи в мобільному телефоні. Головне – поступово зводити час «сидіння» в мережі до мінімуму. Краще зменшувати по дві-три хвилини кожного дня. Тоді різниця буде непомітною, але ви зможете досягти результатів за досить короткий проміжок часу.

По-друге, потрібно чітко прослідкувати, чим ви займаєтеся в мережі. Читання розсилок і новин слід зменшити до найнеобхіднішого - наприклад, читайте тільки головні сторінки сайтів з новинами, натискаючи на посилання «докладніше» лише тих статей, які вас дійсно зацікавили або просто необхідні для вашої роботи чи навчання. З блогами чиніть так само – безжалісно видаляйте зі своєї «стрічки друзів» тих, з ким не спілкуєтеся постійно і чиї повідомлення ви читаєте тільки тому, що звикли це робити. У списку "Вибраного" залиште лише ті форуми, які знову-таки пов’язані з вашою діяльністю, або де є люди, з якими ви дуже близько спілкуєтеся. Плюс, число перевірок повідомлень від друзів і читання нової інформації на форумах потрібно звести до одного, максимум двох разів на день – цього буде цілком достатньо.

Якщо ви – активний ICQ-користувач або дуже любите спілкуватися в чатах, буде необхідно трохи сили волі для того, щоб перестати бути таким. Є один цікавий прийом, який майже завжди спрацьовує. Інтернет-користувачі скаржаться, що заходять в чат, але ні з ким не вітаються, повні рішучості не спілкуватися і не витрачати час на базікання. Але решта відвідувачів чату бачить, що їх друзі знаходяться он-лайн, і вітаються, заводять розмову, і відмовити їм не можна навіть просто з ввічливості, а потім слово за слово, і розпочалася активна переписка, а всі старання і обмеження зійшли нанівець. Є вихід – просто змусьте себе не заходити в чат, не вмикати ICQ. Це набагато легше, ніж мовчати, будучи он-лайн, або пояснювати всім, що ти зайнятий.

По-третє, задумайтеся про своє здоров’я. Якщо ви погано спите, страждаєте від болю в спині, носите окуляри або лінзи, то просто уявіть собі, скільки незручностей і мук зникне з вашого життя, якщо хоча б трішки відмовитесь від інтернету. Поміркуйте над тим, наскільки шкідливі не лише тривале нерухоме сидіння, одноманітні рухи рук і пальців, погляд, направлений в одну точку, згорблена спина і напружена шия, але й такий спосіб життя – напевно ви пізно лягаєте та встаєте, мало буваєте на повітрі і не займаєтеся спортом, нерегулярно та безладно харчуєтеся. Та й відсутність таких аспектів вашого зовнішнього вигляду, як мішки і синяки під очима, почервоніння очей, блідий колір обличчя, сутулість, худорлявість або, навпаки, ожиріння зроблять вас набагато привабливішим і яскравішим. Плюс, дратівливість, втома, неуважність, а також байдужість до навколишнього світу, який не відноситься до Інтернету, пропадуть, і люди потягнуться до вас, даруючи вам те саме спілкування, тільки в реальній дійсності.

Щоб дійсно захотіти позбавитися від усіх вищеперелічених наслідків сидіння перед монітором, потрібно реально усвідомити, що для вас цінніше – здоров’я, квітуче обличчя і позитив, чи товстенна картка в поліклініці, вічно стомлений вигляд і потяг, що летить прямо на вас, замість світла в кінці тунелю.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо