Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ШАХРАЇВ ПРИ ПОШУКУ РОБОТИ

Розглянемо декілька найбільш популярних на даний момент схем обману претендентів:

1. Старий трюк одноденних кадрових агентств

Є таке поняття на ринку рекрутинга – одноденні агентства. Ця назва прямо показує суть роботи фірми – більше місяця вона не існує, але й за цей місяць їй вдається заробити гроші на великій кількості претендентів.

Схема дуже проста – в кадрове агентство приходить претендент, платить гроші за реєстрацію, за що отримує список з відкритими вакансіями. При продзвоні цих вакансій виявляється, що в 30% оголошень неправильний номер телефону, ще 20% своїх вакансій закрили ще рік тому, а решта 50% зовсім і не подавали оголошення про прийом на роботу.

В результаті претендент залишається ні з чим.

2. Платні лінії телефону

Шахрай розміщує вакансії, які на вигляд абсолютно правдоподібні і містять в тексті відомі імена компаній-работодавців і вказує контактний мобільний номер телефону.

Зацікавлений претендент телефонує за вказаним номером і в трубці чує приблизно наступні слова автовідповідача: «На жаль, начальника відділу кадрів зараз немає на місці. Зателефонуйте йому за номером: 8 (703) 111-11-11»

Претендент швидко записує продиктований номер і успішно кладе трубку, не дослухавши автовідповідач до кінця. А дарма. Адже в кінці приємний жіночий голос скаже, що ця лінія з кодом «703» - платна, а вартість хвилини розмови коливається від 27 до 90 грн. за хвилину.

3. Перші внески і інша нісенітниця

Цей спосіб орієнтований на тих, кому потрібна робота вдома або ж додатковий заробіток. Гучні фрази «робота на дому» і «заробіток від 500 у.о. за 4 години роботи на день» примушують претендентів негайно зв’язатися з цим роботодавцем.

На перший погляд роботодавець теж виявляється милою людиною, яка детально розповість вам правила і суть роботи, а також кількість грошей (звичайна не менше 500 у.о.), які ви зможете заробляти.

Зазвичай таким чином пропонують складання ручок, набір відсканованого тексту, переклад текстів і так далі, загалом, чим простіша робота, тим більше шахраїв цим користуються.

Але через деякий час від роботодавця звучить наступна фраза: «ми повинні бути впевнені, що у вас серйозні наміри щодо роботи» і т.п.. Як тільки ви почуєте щось подібне – не сумнівайтеся – наступною фразою буде "Потрібно заплатити за інструкції чи матеріали".

Повірте, після оплати цього матеріалу ви більше ніколи не побачите ні сам продукт, за який ви заплатили, ні цю людину. Отже будьте акуратні, тричі прочитайте текст вакансії і перш, ніж погоджуватися на пропозицію роботодавця. Адже, як показує практика, ще жоден з обдурених шахраями претендент не зміг повернути витрачені гроші.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо