Люди, які змінили все в своїй професії

Ви втомилися від щоденної рутини на роботі? Кращий вихід - брати ініціативу в свої руки. Історії цих людей покажуть, як фантазія та нестандартний підхід можуть повністю змінити не лише звичну роботу, але і задати тон усієї професії.

 1. Генрі Форд, засновник компанії Ford

Промисловець Генрі Форд не був творцем першого автомобіля, але саме він зробив його доступним для всіх. Він першим поставив виробництво автомобілів на потік і таким чином перетворив недоступну новинку на звичайний засіб пересування. Одна з перших його моделей Model T, випущена в 1908 році, була недорогою, простою у використанні і легко справлялася з поганими дорогами - це забезпечило їй величезний успіх.

Проте Форд прагнув удосконалювати свою ідею і робити ще більше автомобілів. Зібравши і проаналізувавши спосіб виробництва годинника, зброї, велосипедів, а також технологію упаковки м’яса, команда Форда придумала власний конвеєр, що рухався, для виробництва автомобілів. Крім того, Форд практично подвоїв зарплату своїм робітникам до 5 доларів на день і дав їм можливість купувати автомобілі, які вони виготовляють. Продажі продовжували рости і до 1922 року половина всіх автомобілів на американських дорогах були Ford, а невелику малолітражку можна було купити за 269 доларів.

2. Джозеф Пулітцер, видавець

Видавець Джозеф Пулітцер вважається засновником так званої “нової журналістики” і автором жанру “жовтої преси”. В 1883 році Пулітцер придбав газету The New York World, тираж якої не перевищував 15 000 екземплярів, а через 10 років вона вже розходилася тиражем в 600 000 і перетворилася на найбільшу газету в Америці.

Пулітцер орієнтувався на масового читача і захоплював його сумішшю гучних корупційних розслідувань, репортажів, сенсаційних новин, ілюстрацій і реклами. Особливий акцент він зробив на статтях-розслідуваннях. У 1887 році він найняв відому журналістку Неллі Блай, однією з найвідоміших статей якої став скандальний матеріал про жорстоке поводження з психічно хворими людьми в лікарні Нью-Йорка, куди вона пробралася, прикинувшись хворою.

Ще однією особливістю газети були ілюстрації. Пулітцер наймав кращих ілюстраторів, і саме в його газеті з’явився перший кольоровий комікс. Пулітцер також був першим, хто заговорив про необхідність освіти для журналістів на університетському рівні. Він розпорядився створити школу журналістики і заснувати премію, яка вручається щорічно з 1917 року за найвидатніші досягнення в журналістиці.

3. Ігнац Земмельвайс, лікар акушер-гінеколог

Лікаря-акушера Ігнаца Земмельвайса вважають засновником антисептики. Саме він першим почав домагатися того, щоб лікарі перед оглядом пацієнта мили руки. Земмельвайс простежив зв’язок між миттям рук і розвитком серйозних інфекційних хвороб. Під час роботи в одній з віденських лікарень Земмельвайс помітив, що смертність породіль в лікарні набагато вища за рівень смертності серед тих, хто народжував удома. Проаналізувавши роботу лікарів, він зрозумів, що така жахлива статистика пов’язана з тим, що лікарі не мили руки після повернення з прозекторскої та бралися за огляд. Після того, як Земмельвайс зобов’язав увесь персонал мити руки розчином хлорного вапна перед оглядом породіль, смертність зменшилася в 7 разів.

Проте метод Земмельвайса не був прийнятий науковою громадськістю, його жорстко критикували, а сам підхід називали антинауковим. Лікареві довелося з Відня переїхати в Будапешт. Він писав відкриті листи, звертався до видатних фахівців і опублікував наукову роботу, але за його життя його метод так і не був прийнятий.

З часом він почав страждати від психічних розладів і в 1865 його відправили до психіатричної лікарні, де він помер через жорстоке ставлення і побої. Його досягнення були визнані після смерті. А антисептика стала важливою складовою роботи будь-якого лікаря. Земмельвайс був названий “рятівником матерів”. Його ім’ям назвали декілька клінік і медичний університет, а в Будапешті споруджений пам’ятник в його честь.

4. Себастьян Трун, програміст

У 2011 році відомий програміст і професор Стенфордського університету Себастьян Трун запропонував викласти в інтернет один зі своїх курсів, щоб його міг послухати будь-який бажаючий. На курс записалося 160 000 студентів з 190 країн світу. Хоча онлайн-курси існували й раніше, але саме цю подію вважають відправною точкою для розвитку масових відкритих онлайн курсів, де представляють свої курси найбільші університети світу.

Трун став співзасновником великого майданчика для онлайн-освіти Udacity. Потім стали з’являтися нові популярні майданчики, такі як Coursera, Futurel-earn, Open2Study. І хоча онлайн-лекції доки не поміняли вигляд традиційної освіти, але вони відкрили грандіозні можливості для всіх бажаючих безкоштовно отримувати знання самого високого рівня не залежно від того, де знаходиться людина.

5. Коко Шанель, модельєр

Модельєрові Коко Шанель вдалося повністю змінити і лібералізувати жіночу моду. Шанель змогла зробити так, щоб жіночий одяг був не лише гарним, але й зручним. Завдяки їй замість ридикюлів до моди увійшли сумочки, які можна носити на плечі, з’явилася маленька чорна сукня, яку можна одягнути в будь-який час і з будь-якого приводу, комфортний піджак з твіду і багато інших елементів. Вона стала єдиним модельєром, якого журнал Time вніс в список найвпливовіших людей ХХ століття.

6. Стів Джобс, засновник компанії Apple

Звичайно ж, про Стіва Джобса неможливо не згадати, кажучи про інноваторів. Не лише розробки його компанії змінили комп’ютерні технології, музичну індустрію, телекомунікації, але і його підхід до продажів, роботи з клієнтами, позиціонування бренду, вміння піднести продукт здійснили серйозний вплив на бізнес і привели до появи тисяч фанів iMac, iPhone, iPad та інших продуктів компанії.

Компанія Apple, заснована разом із Стівом Возняком в 1976 році в звичайному гаражі, через майже 40 років стала однією з найбільших компаній з виробництва техніки, мобільних телефонів та інших гаджетів. Ще одно дітище Джобса - анімаційна компанія Pixar, яка випустила більше десяти повнометражних мультфільмів, серед яких такі хіти як “Історія іграшок”, “Корпорація монстрів”, “Тачки”, “Воллі”.

robota.lutsk.ua

сьогодні: 27 | 01 | 2022
розробка ПРОСТО САЙТ
+38 050 378 14 56