10 звичок щасливих людей

Якщо замислитися про те, що саме робить нас щасливими чи нещасними, то відповідь виявиться на подив простою: наші звички. Обставини, можуть бути якими завгодно, але саме наші звички дуже сильно впливають на те, наскільки ми щасливі. Людей, які впевнено йдуть по життю, об’єднує особливий погляд на світ. Вони щасливі не стільки тому, що їм, не припиняючи, посміхається фортуна, а тому, що вони виробили звички, які дозволяють їм легко боротися труднощами і невдачами.

 

Отже, щасливі люди…

1. Абсолютно не цікавляться тим, що думають про них інші. Їх позицію прекрасно виразила Коко Шанель: “Мені все одно, що ви про мене думаєте, тому що я про вас не думаю взагалі”. Ми звикли залежати від чужої думки, але навколо нас величезна кількість людей, і в кожного своя точка зору. На що може перетворитися наше життя, якщо ми намагатимемося догодити кожному? Ви робите те, що вважаєте потрібним. Можливо, ваші дії помилкові, але це ваш досвід, і він безцінний. Всім подобаються впевнені в собі, незалежні люди, що мають чітку життєву позицію. Станьте такою людиною і йдіть по життю з гідністю, а не озирайтеся в пошуках схвалення чи засудження з боку оточуючих.

2. Уміють бачити ситуацію з боку.

Не буває ні однозначних перемог, ні однозначних поразок. Тому краще - залишайтеся нейтральним. Це непросто, але цьому варто навчитися. Якщо наслідувати китайську мудрість, правильно робить той, хто дивиться на своє життя відсторонено - подібно до того, як мавпа, що сидить на горі, спостерігає за сутичкою двох тигрів. Якась частина нас повинна залишатися тією самою мавпою, що безпристрасно спостерігає за життям з боку. Саме це дозволяє нам приймати правильні рішення і не розтрачувати сили там, де і в бійку вплутуватися не варто.

3. Не жалкують за втраченими можливостями. Упущені можливості, вічна любов, що не відбулася, підступність друзів, яким по дурості були довірені сердечні таємниці... Всі ми схильні про щось шкодувати, але немає нічого більш порожнього і даремного. “Жаль не повинен тривати більше п’яти хвилин, - говорить американський психолог Олаф Майнер. -Занурюючись в самоїдство, ви втрачаєте не лише час, але й величезну кількість життєвої енергії”. Упущені можливості не повернути, а ось перестати розмазувати сльози і проаналізувати причину невдачі буде відмінним вибором.

4. Вміють дякувати. І це не чергова вдячність, а та, що йде від самого серця. Вдячність здатна створити з нашим життям справжнє диво, і справа тут ось в чому: коли ми дякуємо, ми фокусуємося не на тому, чого в нас немає, а на тому, що є, а подібне, як відомо, притягує подібне. Будьте вдячні - і дякуйте авансом навіть за те, що ще не сталося. І кожен вечір перед сном обов’язково згадуйте, як мінімум, п’ять причин сказати спасибі життю.

5. Бережуть почуття новизни. Досягнувши чогось, ми зовсім недовго радіємо цьому, а потім почуття новизни нас покидає. Але за нього треба вчепитися руками і ногами. Запам’ятайте та зафіксуйте моменти свого тріумфу. Радісні події повинні стати генератором ваших майбутніх перемог, тому знову й знову викликайте в пам’яті і наново переживайте всі відтінки щасливих емоційних станів. Ставити перед собою нові цілі і досягати їх - це прекрасно. Але дуже часто в гонитві за тим, чого ще немає, ми не встигаємо сповна насолодитися тим, що вже є. Це й робить нас нещасними.

6. Вміють над собою посміятися. Іронія - прекрасна якість. Але якщо людина може бути іронічна по відношенню до самої себе, вона невразлива. Психологи вважають, що самоіронія - ознака розвиненого інтелекту. Здатність сміятися над самим собою властива лише сильним духом і розумом людям, які вище за будь-які забобони, вона безпосередньо пов’язана з життєрадісністю і оптимізмом.

7. Живуть сьогоденням. Щасливі люди не чекають вечора п’ятниці, ранку неділі, купівлі нової машини чи нової квартири. Не чекають весни, літа, осені, зими. Адже найжахливіша помилка - це думати, що ти живеш, коли насправді ти лежиш в камері схову в очікуванні життя.

8. Не перестають вчитися. Книги, подорожі, нові хобі, іноземні мови, бажання пізнати цей світ і ніколи не переставати дивуватися, ні в 8, ні в 80 років - це ще одна чудова звичка щасливих людей, тому що саме це дозволяє їм реалізувати себе.

9. Не заздрять. Ми звикли порівнювати себе з іншими і співвідносити свої успіхи з успіхами оточуючих. У здоровій конкуренції немає нічого поганого, проте найчастіше вона переростає в почуття невдоволення самим собою і заздрість по відношенню до успішніших людей. Між тим, на світі є лише одна людина, з якою ви можете себе порівнювати, - це ви самі, але в минулому. І якщо сьогодні ви стали хоч трішки краще, ніж вчора - ви переможець і маєте право зробити собі комплімент.

10. Вибирають друзів з розумом. Роберт Грін в книзі “48 законів влади” пише: “Чиїсь чужі незгоди та нещастя можуть виявитися для вас згубними - емоційні стани так само заразливі, як і хвороби. Вам може здаватися, що ви дієте благородно і рятуєте потопаючого, але дуже часто нещасні самі накликають біди на себе. І вони накличуть їх і на вас. Важливо розрізняти людей, які дійсно потребують допомоги, і тих, хто своїми діями, думками і вчинками щоразу закликають біду на свою голову. Найнебезпечніший (і заразливий) тип - це люди, які завжди всім невдоволені й звикли вважати себе вічними жертвами. Втікайте від них подалі. Спілкуйтеся з щасливими людьми - і вони заразять вас щастям. Спілкуйтеся з щедрими людьми, станете такими ж. Головне, щоб і з вами захотіли спілкуватися щедрі й життєрадісні люди”.

http://robota.lutsk.ua/articles/10_zvychok_shchaslyvykh_lyudey.html

сьогодні: 27 | 01 | 2022
розробка ПРОСТО САЙТ
+38 050 378 14 56