ЯКА ПРОФЕСІЯ ВАМ ПІДІЙДЕ НАЙКРАЩЕ?

Перш ніж розпочати будь-яку справу, потрібно уміло вибрати професії, в яких ваш успіх буде максимальним. У кожній професії є одна або дві якості, що є головними для успіху в цій професії. Наприклад, у професії менеджера головна якість – це товариськість. Тому, якщо ви не товариська людина, то вам не варто починати свою кар’єру в цій сфері.

Крім того, при великій розмаїтості людей їх можна розділити: на екстравертів і інтровертів, на людей з високим і низьким нейротизмом. Ми пропонуємо вам дізнатися, які професії вам найкраще можуть підійти. Уважно прочитайте визначення соціонічних типів.

До якого типу відноситеся Ви?

Екстраверт
- орієнтований на зовнішній світ, відкритий подіям, що відбуваються;
- активний, ініціативний, схильний до ризику; 
- відкрито висловлює свою думку;
- контактний, легко знайомиться і так само легко розлучається з людьми; 
- співвідносить свої погляди з думкою оточуючих; 
- добре працює в колективі.

Інтроверт 
- орієнтований на свій внутрішній світ і свої враження від зовнішніх факторів;
- часто важко знаходить нові контакти, тому має вузьке коло друзів;
- прагне до тиші, намагається захиститися від великої кількості нової інформації;
- зовні спокійний, виглядає замисленим, як правило, мовчазний;
- звичайно не любить несподіванок;
- добре працює поодинці.

Однак не думайте, що бути екстравертом добре, а інтровертом погано. Екстраверти, наприклад, крім сильних якостей, мають ще і слабкі. Це імпульсивність, зверхність у почуттях, розсіяність. Інтроверти ж сильні тим, що мають наполегливість, уміють вдумливо працювати, глибокі у своїх емоціях і міркуваннях.

Як було сказано вище, люди розрізняються ще і по якості нейротизму. Ця якість забезпечує емоційну стійкість людини.

Люди з високим нейротизмом часто бувають запальними, нервовими, надмірно вразливими, із зусиллями звикають до нової ситуації.

Людина з низьким нейротизмом відрізняється врівноваженістю, стабільністю, великою самоповагою, стійкістю до стресових ситуацій.

Однак, як і в попередньому випадку, кожний з цих типів (“нестійкий” або “стійкий”) має свої плюси і мінуси. Люди з високим нейротизмом, як правило, чуйні, схильні до співчуття. Їх можна порівняти зі скрипкою: на легкий дотик вони відповідають мелодійним звуком. Люди з низьким нейротизмом у багатьох випадках (звичайно, не завжди) бувають “товстошкірими”. Вони нагадують барабан: не відчувають натяків, їм потрібно говорити все прямо. Але такі люди дуже працездатні, вони можуть вистояти в самій складній ситуації і не втратити самоконтролю.

Яка професія вам підійде найкраще? 1. Якщо Ви інтроверт і у вас високий нейротизм, ми не радимо вибирати професії, пов’язані з частими й інтенсивними контактами з людьми. Це професії бізнесмена, менеджера, учителя, продавця. Шукайте свою майбутню роботу там, де можна працювати за письмовим столом, де можна зайнятися предметною працею – дослідженням, творчістю, щось майструвати, конструювати, моделювати і т.п. 2. Якщо Ви екстраверт і у вас високий нейротизм, вам небажано вибирати професії операторського типу: пілота, водія, диспетчера. Ви будете нудьгувати без спілкування з людьми, у вас можуть часто траплятися помилки в роботі – аварії, пошкодження й ін. Не вибирайте також професії на конвеєрному виробництві, зв’язані з монотонністю. 3. Якщо Ви інтроверт і у вас низький нейротизм, вам підійде професія операторського типу, але протипоказана робота, що припускає спілкування з людьми (керівника, підприємця, педагога, журналіста, суспільного діяча). 4. Якщо Ви екстраверт і у вас низький нейротизм, то для вас ідеально підходять професії менеджера, керівника, бізнесмена. У тих областях, де передбачене інтенсивне спілкування з людьми, ви завжди досягнете успіху.

Отже, можна зробити висновок, що кожен тип людського характеру гарний по-своєму. Більшість людей виявляють риси як першого, так і другого типу. Потрібно тільки знати про свої переваги і недоліки і уміти використовувати їх у сфері бізнесу.

Однак для кожного з вас та або інша професія, що вам подобається, не може бути абсолютно заборонена. Існує безліч прикладів, коли людина успішно оволоділа тією професію, яка їй спочатку “не підходила”. Насамперед, за рахунок інтенсивного саморозвитку і самокомпенсування своїх слабких якостей. Іншими словами, і в цьому випадку потрібно “зробити самого себе”.

сьогодні: 27 | 01 | 2022
розробка ПРОСТО САЙТ
+38 050 378 14 56